KONTAKT:
ul.Szkolna 3, 62-090 Rokietnica
tel. 061 8145-451
bajeczkarok@wp.pl

Przedszkole w Rokietnicy istnieje od 1987 roku. Uruchomione zostało jako placówka czterooddziałowa, obecnie funkcjonuje 14 oddziałów - 12 grup w budynku przedszkola oraz 2 grupy w szkole podstawowej. 10 czerwca 2003 roku przedszkole otrzymało imię "Bajeczka".

Magazyny_030_1.jpgW roku szkolnym 2016/2017 nasze przedszkole dysponuje 334 miejscami dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat w budynku przedszkola. Z dziećmi pracuje 29 nauczycielek i 24 pracowników obsługi. Nauczyciele to doświadczeni pedagodzy z wieloletnim stażem pracy, stale podnoszący swoje kwalifikacje, o doskonałym przygotowaniu zawodowym.

Dziecko w naszym Przedszkolu ma doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Przygotowujemy bogaty kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek, organizujemy systematycznie zajęcia otwarte dla rodziców, uroczystości przedszkolne z udziałem rodziców i dziadków dzieci, wspaniałe zabawy z okazji Dnia Dziecka, wycieczki do różnych ciekawych miejsc, spotkania z ciekawymi ludźmi. Poprzez współpracę z różnymi instytucjami kulturalnymi wprowadzamy dzieci w świat kultury i nauki. Jesteśmy otwarci na środowisko, w którym funkcjonujemy. Korzystamy z zaproszeń do udziału w konkursach i przeglądach urządzanych przez innych.

Przedszkole Bajeczka mieści się w obszernym wolno stojącym budynku, więc każda grupa wiekowa ma do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw (w każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw i kąciki tematyczne, stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci).p-le_1.jpg

W budynku przedszkola znajduje się 12 sal zabaw i zajęć dla dzieci (przy każdej z sal znajduje się łazienka), gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny, zastępcza sala gimnastyczna, pokój nauczycielski z biblioteczką. Nasze przedszkole otoczone jest zielenią, wokół budynku jest piękny i duży ogród w którym znajdują się zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice i boisko -  miejsce dla małych piłkarzy. Przedszkole usytuowane jest z dala od ruchliwych dróg.

Obecnie placówka jest czynna 11 godzin  dziennie - od 6.00 do 17.00.

Hymn Przedszkola "Bajeczka"

Oto hymn, który zna każdy nasz przedszkolak.

Słowa ułożyła p. Maria Figiel, a muzykę dobrała p. Małgorzata Wolska:

1. W całym kraju jest wiele przedszkoli,
Dzieci lubią tam spędzać czas.
A nasze przedszkole "Bajeczka",
Uczy i bawi nas.

Ref.:
W naszej "Bajeczce" wesoło jest,
Wokoło dużo zieleni też.
A gdy rodzice prowadzą nas,
To zaraz chętnie idziemy tam.

2. Uczymy się czytać i pisać,
Poznajemy cały świat.
Zabawkami się bawimy,
Tam na wszystko mamy czas.

Ref.:
W naszej "Bajeczce"

3. A gdy mamy już po sześć lat,
Kończy się nasz dziecięcy świat.
Stajemy się dziećmi dużymi
I "Bajeczkę" pożegnać musimy.